C0402C471J5RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0402C471J5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C471J5RACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C471J5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C471J5RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0402
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0402C471J5RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)