C0402C391J5GALTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KEMET
På lager: 9.205
Datablad
Similar
KEMET
På lager: 7.457
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Direkte
KYOCERA AVX
Opgradering
TDK
TDK
På lager: 27
Similar
KYOCERA AVX
YAGEO
390 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0402C391J5GALTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C391J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C391J5GALTU
Beskrivelse
CAP CER 390PF 50V NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C391J5GALTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)