A768MS107M1JLAE027
DigiKeys varenummer
399-A768MS107M1JLAE027TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A768MS107M1JLAE027CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A768MS107M1JLAE027DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A768MS107M1JLAE027
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
A768MS107M1JLAE027 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
100 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Kapacitans
100 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Tolerance
±20%
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C