A750MW228M1CAAE010
DigiKeys varenummer
399-A750MW228M1CAAE010-ND
Producenter
Producentens varenummer
A750MW228M1CAAE010
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 2200UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 10mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A750MW228M1CAAE010 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
KEMET
Applikationer
Universal
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
350 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
7 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
2200 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,709" (18,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C