APSC6R3ELL222MJB5T
DigiKeys varenummer
565-4198-ND
Producenter
Producentens varenummer
APSC6R3ELL222MJB5T
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 2200UF 20% 6.3V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chemi-Con
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.56 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
2200 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
6.3 V