IXFP30N60X det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
IXYS
På lager: 5.121
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 266
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 1.682
Vishay Siliconix
Vishay Siliconix
Infineon Technologies
På lager: 349
STMicroelectronics
På lager: 952
STMicroelectronics
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 340
N-kanal 600 V 30A (Tc) 500W (Tc) Hulmontering TO-220
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IXFP30N60X
DigiKeys varenummer
IXFP30N60X-ND
Producenter
Producentens varenummer
IXFP30N60X
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 30A TO220
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 4mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
56 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2270 pF @ 25 V
Varestatus
Forældet
Effektspredning (maks.)
500W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
155mOhm @ 15A, 10V