BSC027N10NS5ATMA1
DigiKeys varenummer
BSC027N10NS5ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC027N10NS5ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSC027N10NS5ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSC027N10NS5ATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 23A/100A TSON
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 23A (Ta), 100A (Tc) 3W (Ta), 214W (Tc) Overflademontering PG-TSON-8-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BSC027N10NS5ATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 146µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
111 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
8200 pF @ 50 V
Varestatus
Ikke til nye design
Effektspredning (maks.)
3W (Ta), 214W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TSON-8-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 50A, 10V