XMC7100D-E272K4160AA
DigiKeys varenummer
448-XMC7100D-E272K4160AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
XMC7100D-E272K4160AA
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 4.06MB 272LFBGA
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M7 XMC7000 Mikrocontrollere IC 32-bit Tri-Core 100MHz, 250MHz 4,063MB (4,063M x 8) FLASH 272-BGA (16x16)
EDA/CAD-modeller
XMC7100D-E272K4160AA Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Mfr
EEPROM størrelse
256K x 8
Serie
RAM-størrelse
768K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Datakonvertere
A/D 72x12b SAR
Central processor
ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M7
Oscillatortype
Ekstern, Intern
Kernestørrelse
32-bit Tri-Core
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Hastighed
100MHz, 250MHz