XMC4800F144K1024AAXQMA1
DigiKeys varenummer
448-XMC4800F144K1024AAXQMA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
XMC4800F144K1024AAXQMA1
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M4 XMC4000 Mikrocontrollere IC 32-bit 144MHz 1MB (1M x 8) FLASH PG-LQFP-144-24
EDA/CAD-modeller
XMC4800F144K1024AAXQMA1 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
RAM-størrelse
200K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3,13V – 3,63V
Datakonvertere
A/D 32x12b; D/A 2x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Ekstern
Central processor
ARM® Cortex®-M4
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
144MHz