XMC1403Q048X0200AAXUMA1
DigiKeys varenummer
448-XMC1403Q048X0200AAXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-XMC1403Q048X0200AAXUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-XMC1403Q048X0200AAXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XMC1403Q048X0200AAXUMA1
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 200KB FLASH 48VQFN
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0 XMC1000 Mikrocontrollere IC 32-bit 48MHz 200KB (200K x 8) FLASH PG-VQFN-48-73
EDA/CAD-modeller
XMC1403Q048X0200AAXUMA1 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Varestatus
Forældet
Datakonvertere
A/D 12x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
ARM® Cortex®-M0
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
48MHz