XMC1100T016X0032ABXUMA1
DigiKeys varenummer
448-XMC1100T016X0032ABXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-XMC1100T016X0032ABXUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-XMC1100T016X0032ABXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XMC1100T016X0032ABXUMA1
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 16TSSOP
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0 XMC1000 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH PG-TSSOP-16-8
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XMC1100T016X0032ABXUMA1 Modeller
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
16K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 6x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
ARM® Cortex®-M0
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Kernestørrelse
32-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
32MHz
Leverandørs enhedspakning
PG-TSSOP-16-8
Tilslutningsmuligheder
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Pakke/hus
16-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)