TLI4971A050T5E0001XUMA1
DigiKeys varenummer
448-TLI4971A050T5E0001XUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TLI4971A050T5E0001XUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-TLI4971A050T5E0001XUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TLI4971A050T5E0001XUMA1
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 50A
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 50A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Ensrettet 8-PowerTDFN
EDA/CAD-modeller
TLI4971A050T5E0001XUMA1 Modeller
Kategori
Linearitet
±2,25%
Mfr
Nøjagtighed
±3,45%
Spænding - Forsyning
3,1V – 3,5V
Strøm - Forsyning (maks.)
25mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Følsomhed
24mV/A
Monteringstype
Frekvens
DC – 240kHz