SPB80P06PGATMA1
DigiKeys varenummer
SPB80P06PGATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
SPB80P06PGATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
SPB80P06PGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SPB80P06PGATMA1
Beskrivelse
MOSFET P-CH 60V 80A TO263-3
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 60 V 80A (Tc) 340W (Tc) Overflademontering PG-TO263-3-2
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SPB80P06PGATMA1 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
173 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5033 pF @ 25 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
340W (Tc)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO263-3-2
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
23mOhm @ 64A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 5,5mA