IST019N08NM5AUMA1
DigiKeys varenummer
448-IST019N08NM5AUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IST019N08NM5AUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IST019N08NM5AUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IST019N08NM5AUMA1
Beskrivelse
TRENCH 40<-<100V PG-HSOF-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 32A (Ta), 290A (Tc) 3,8W (Ta), 313W (Tc) Overflademontering PG-HSOF-5-4
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IST019N08NM5AUMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 148µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
132 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6600 pF @ 40 V
Varestatus
Last Time Buy
Effektspredning (maks.)
3,8W (Ta), 313W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Leverandørs enhedspakning
PG-HSOF-5-4
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,9mOhm @ 100A, 10V