IPZA60R055CM8XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IPZA60R055CM8XKSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IPZA60R055CM8XKSA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IPZA60R055CM8XKSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPZA60R055CM8XKSA1
Beskrivelse
IPZA60R055CM8XKSA1
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 44A (Tc) 227W (Tc) Hulmontering PG-TO247-4-U02
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPZA60R055CM8XKSA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
55mOhm @ 18,2A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,7V @ 440µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2245 pF @ 400 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
227W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-4-U02
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V