IPW60R080P7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IPW60R080P7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPW60R080P7XKSA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 37A TO247-3
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 37A (Tc) 129W (Tc) Hulmontering PG-TO247-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPW60R080P7XKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 590µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2180 pF @ 400 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
129W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
80mOhm @ 11,8A, 10V