IPP075N15N3GXKSA1
DigiKeys varenummer
IPP075N15N3GXKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPP075N15N3GXKSA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 150V 100A TO220-3
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 150 V 100A (Tc) 300W (Tc) Hulmontering PG-TO220-3
EDA/CAD-modeller
IPP075N15N3GXKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 270µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
93 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5470 pF @ 75 V
Effektspredning (maks.)
300W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
150 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO220-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
8V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
7,5mOhm @ 100A, 10V