IPP051N15N5AKSA1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Infineon Technologies
På lager: 6.737
Datablad
N-kanal 150 V 120A (Tc) 300mW (Tc) Hulmontering PG-TO220-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IPP051N15N5AKSA1
DigiKeys varenummer
448-IPP051N15N5AKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPP051N15N5AKSA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 150V 120A TO220-3
Producentens standard leveringstid
48 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
IPP051N15N5AKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,6V @ 264µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
100 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
7800 pF @ 75 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
300mW (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
150 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO220-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
8V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
5,1mOhm @ 60A, 10V