IPP029N15NM6AKSA1
DigiKeys varenummer
448-IPP029N15NM6AKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPP029N15NM6AKSA1
Beskrivelse
TRENCH >=100V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 150 V 24A (Ta), 197A (Tc) 3,8W (Ta), 395W (Tc) Hulmontering PG-TO220-3-1
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPP029N15NM6AKSA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,8mOhm @ 100A, 15V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 276µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
137 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
9900 pF @ 75 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
3,8W (Ta), 395W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
150 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO220-3-1
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
8V, 15V