IPB120N06S402ATMA2
DigiKeys varenummer
448-IPB120N06S402ATMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IPB120N06S402ATMA2CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IPB120N06S402ATMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IPB120N06S402ATMA2
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 120A TO263-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 120A (Tc) 188W (Tc) Overflademontering PG-TO263-3-2
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPB120N06S402ATMA2 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
195 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
15750 pF @ 25 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
188W (Tc)
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO263-3-2
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,8mOhm @ 100A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 140µA