IPA80R1K2P7XKSA1
DigiKeys varenummer
IPA80R1K2P7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPA80R1K2P7XKSA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 800V 4.5A TO220
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 800 V 4,5A (Tc) 25W (Tc) Hulmontering PG-TO220-3-FP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPA80R1K2P7XKSA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 80µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
11 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
300 pF @ 500 V
Varestatus
Forældet
Effektspredning (maks.)
25W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
800 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO220-3-FP
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,2Ohm @ 1,7A, 10V