IMZC140R029M2HXKSA1
DigiKeys varenummer
448-IMZC140R029M2HXKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IMZC140R029M2HXKSA1
Beskrivelse
IMZC140R029M2HXKSA1
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1400 V 65A (Tc) 288W (Tc) Hulmontering PG-TO247-4-17
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
29mOhm @ 27,3A, 18V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,1V @ 8,6 mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
54 nC @ 18 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
+23V, -7V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1960 pF @ 1000 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
288W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
1400 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-4-17
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
15V, 18V