IKZA50N65EH7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKZA50N65EH7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKZA50N65EH7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 650V 80A TO247-4
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 650 V 80 A 250 W Hulmontering PG-TO247-4-3
EDA/CAD-modeller
IKZA50N65EH7XKSA1 Modeller
Kategori
Switch-energi
440µJ (til), 490µJ (fra)
Gate-ladning
103 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
15ns, 142ns
Varestatus
Aktiv
Testtilstand
400V, 50A, 10Ohm, 15V
Omvendt gendannelsestid (trr)
54.6 ns
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
650 V
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
80 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
200 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,65V @ 15V, 50A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-4-3
Effekt - Maks.
250 W