IKZA40N120CH7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKZA40N120CH7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKZA40N120CH7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 1200V 95A TO247-4
Producentens standard leveringstid
39 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 1200 V 95 A 330 W Hulmontering PG-TO247-4-U02
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IKZA40N120CH7XKSA1 Modeller
Kategori
Switch-energi
970µJ (til), 1,01mJ (fra)
Producenter
Infineon Technologies
Inputtype
Standard
Serie
Gate-ladning
290 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
34ns/360ns
Varestatus
Aktiv
Omvendt gendannelsestid (trr)
90 ns
IGBT-type
Trench Field Stop
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
95 A
Pakke/hus
TO-247-4
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
160 A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-4-U02
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,15V @ 15V, 40A
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
330 W