IKW75N65ET7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKW75N65ET7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKW75N65ET7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 650V 80A TO247-3
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 650 V 80 A 333 W Hulmontering PG-TO247-3
EDA/CAD-modeller
IKW75N65ET7XKSA1 Modeller
Gate-ladning
435 nC
Serie
Td (til/fra) @ 25°C
28ns/310ns
Testtilstand
400V, 75A, 4,7Ohm, 15V
Omvendt gendannelsestid (trr)
100 ns
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
650 V
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
80 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
225 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,65V @ 15V, 75A
Effekt - Maks.
333 W