IKW50N65ET7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKW50N65ET7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKW50N65ET7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 650V 50A TO247-3
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 650 V 50 A 273 W Hulmontering PG-TO247-3
Gate-ladning
290 nC
Serie
Td (til/fra) @ 25°C
26ns/350ns
Testtilstand
400V, 50A, 9Ohm, 15V
Omvendt gendannelsestid (trr)
93 ns
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
650 V
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
50 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
150 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,65V @ 15V, 50A
Effekt - Maks.
273 W