IKW25N120T2FKSA1
DigiKeys varenummer
IKW25N120T2FKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKW25N120T2FKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH 1200V 50A TO247-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench 1200 V 50 A 349 W Hulmontering PG-TO247-3-1
EDA/CAD-modeller
IKW25N120T2FKSA1 Modeller
Kategori
Switch-energi
2,9mJ
Gate-ladning
120 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
27ns/265ns
Varestatus
Ikke til nye design
Testtilstand
600V, 25A, 16,4Ohm, 15V
IGBT-type
Trench
Omvendt gendannelsestid (trr)
195 ns
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
50 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
100 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,2V @ 15V, 25A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3-1
Effekt - Maks.
349 W