IKW20N65ET7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKW20N65ET7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKW20N65ET7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 650V 40A TO247-3
Producentens standard leveringstid
39 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 650 V 40 A 136 W Hulmontering PG-TO247-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IKW20N65ET7XKSA1 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Inputtype
Standard
Producenter
Infineon Technologies
Gate-ladning
128 nC
Serie
Td (til/fra) @ 25°C
16ns/210ns
Emballage
Rør
Testtilstand
400V, 20A, 12Ohm, 15V
Varestatus
Aktiv
Omvendt gendannelsestid (trr)
70 ns
IGBT-type
Trench Field Stop
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
650 V
Klasse
Automotive
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
40 A
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
60 A
Monteringstype
Hulmontering
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,65V @ 15V, 20A
Pakke/hus
TO-247-3
Effekt - Maks.
136 W