IKQ50N120CH3XKSA1
DigiKeys varenummer
IKQ50N120CH3XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKQ50N120CH3XKSA1
Beskrivelse
IGBT 1200V 100A TO247-3-46
Producentens standard leveringstid
39 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT 1200 V 100 A 652 W Hulmontering PG-TO247-3-46
EDA/CAD-modeller
IKQ50N120CH3XKSA1 Modeller
Gate-ladning
235 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
34ns/297ns
Varestatus
Aktiv
Testtilstand
600V, 50A, 10Ohm, 15V
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
100 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
200 A
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,35V @ 15V, 50A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3-46
Effekt - Maks.
652 W