IKQ140N120CH7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKQ140N120CH7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKQ140N120CH7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 1200V 175A TO247
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 1200 V 175 A 962 W Hulmontering PG-TO247-3-U01
EDA/CAD-modeller
IKQ140N120CH7XKSA1 Modeller
Kategori
Switch-energi
8,84mJ (til), 3,38mJ (fra)
Standard
Serie
Gate-ladning
970 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
68ns/541ns
Varestatus
Aktiv
Omvendt gendannelsestid (trr)
144 ns
IGBT-type
Trench Field Stop
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
175 A
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
560 A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3-U01
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,15V @ 15V, 140A
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
962 W