IKQ100N120CH7XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IKQ100N120CH7XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IKQ100N120CH7XKSA1
Beskrivelse
IGBT TRENCH FS 1200V 166A TO247
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Trench Field Stop 1200 V 166 A 721 W Hulmontering PG-TO247-3-U01
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IKQ100N120CH7XKSA1 Modeller
Kategori
Switch-energi
6,7mJ (til), 2,52mJ (fra)
Producenter
Infineon Technologies
Inputtype
Standard
Serie
Gate-ladning
696 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
66ns/547ns
Varestatus
Aktiv
Omvendt gendannelsestid (trr)
148 ns
IGBT-type
Trench Field Stop
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1200 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
166 A
Pakke/hus
TO-247-3
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
400 A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3-U01
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,15V @ 15V, 100A
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
721 W