IHW30N160R5XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IHW30N160R5XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IHW30N160R5XKSA1
Beskrivelse
IGBT 1600V 60A TO247-3
Producentens standard leveringstid
69 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT 1600 V 60 A 263 W Hulmontering PG-TO247-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IHW30N160R5XKSA1 Modeller
Kategori
Inputtype
Standard
Producenter
Infineon Technologies
Gate-ladning
205 nC
Emballage
Rør
Td (til/fra) @ 25°C
-/290ns
Varestatus
Aktiv
Testtilstand
600V, 30A, 10Ohm, 15V
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
1600 V
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
60 A
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kollektor, pulseret (Icm)
90 A
Pakke/hus
TO-247-3
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
2,15V @ 15V, 30A
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3
Effekt - Maks.
263 W