IDWD10G200C5XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IDWD10G200C5XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IDWD10G200C5XKSA1
Beskrivelse
DIODE SIC 2000V 35A PGTO2472U01
Producentens standard leveringstid
49 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 2000 V 35A Hulmontering PG-TO247-2-U01
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IDWD10G200C5XKSA1 Modeller
Kategori
Hastighed
Nul genopretningstid > 500 mA (Io)
Mfr
Omvendt gendannelsestid (trr)
0 ns
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
150 µA @ 2 kV
Emballage
Rør
Kapacitans @ Vr, F
1140pF @ 1V, 100kHz
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
2000 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-2-U01
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
35A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.75 V @ 10 A