IAUZ30N08S5N186ATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUZ30N08S5N186ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUZ30N08S5N186ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUZ30N08S5N186ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUZ30N08S5N186ATMA1
Beskrivelse
MOSFET_(75V 120V( PG-TSDSON-8
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 30A (Tj) 41W (Tc) Overflademontering PG-TSDSON-8-32
EDA/CAD-modeller
IAUZ30N08S5N186ATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 13µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
12.1 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
759 pF @ 40 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
41W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Leverandørs enhedspakning
PG-TSDSON-8-32
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
18,6mOhm @ 15A, 10V