IAUS300N10S5N015TATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUS300N10S5N015TATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUS300N10S5N015TATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUS300N10S5N015TATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUS300N10S5N015TATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 300A HDSOP-16-2
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 300A (Tj) 375W (Tc) Overflademontering PG-HDSOP-16-2
EDA/CAD-modeller
IAUS300N10S5N015TATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 275µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
216 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
16011 pF @ 50 V
Effektspredning (maks.)
375W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
6V, 10V
Leverandørs enhedspakning
PG-HDSOP-16-2
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,5mOhm @ 100A, 10V