IAUS300N08S5N011TATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUS300N08S5N011TATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUS300N08S5N011TATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUS300N08S5N011TATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUS300N08S5N011TATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 80V 300A HDSOP-16-2
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 300A (Tj) 375W (Tc) Overflademontering PG-HDSOP-16-2
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IAUS300N08S5N011TATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 275µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
231 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
16250 pF @ 40 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
375W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Klasse
Automotive
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Leverandørs enhedspakning
PG-HDSOP-16-2
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,1mOhm @ 100A, 10V