IAUC64N08S5L075ATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUC64N08S5L075ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUC64N08S5L075ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUC64N08S5L075ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUC64N08S5L075ATMA1
Beskrivelse
MOSFET_(75V 120V( PG-TDSON-8
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 64A (Tj) 75W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-33
EDA/CAD-modeller
IAUC64N08S5L075ATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 30µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2106 pF @ 40 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
75W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-33
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
7,5mOhm @ 32A, 10V