IAUC24N10S5L300ATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUC24N10S5L300ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUC24N10S5L300ATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUC24N10S5L300ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUC24N10S5L300ATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 24A TDSON-8-33
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 24A (Tc) 38W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-33
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IAUC24N10S5L300ATMA1 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
11 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
670 pF @ 50 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
38W (Tc)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-33
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
30mOhm @ 12A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 12µA