GS66508BMRXUSA1
DigiKeys varenummer
448-GS66508BMRXUSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-GS66508BMRXUSA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-GS66508BMRXUSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GS66508BMRXUSA1
Beskrivelse
GS66508B-MR
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 650 V 30A (Tc) Overflademontering Chip
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
63mOhm @ 9A, 6V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,6V @ 7mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
6.1 nC @ 6 V
Varestatus
Forældet
Vgs (maks.)
+7V, -10V
FET-type
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
242 pF @ 400 V
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
Chip
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V