FS55MR12W1M1HB11NPSA1-VIEW-B
FS55MR12W1M1HB11NPSA1
DigiKeys varenummer
448-FS55MR12W1M1HB11NPSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
FS55MR12W1M1HB11NPSA1
Beskrivelse
MOSFET 6N-CH 1200V 15A AG-EASY1B
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 15A (Tj) Chassismontering AG-EASY1B
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FS55MR12W1M1HB11NPSA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
79mOhm @ 15A, 18V
Producenter
Infineon Technologies
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,15V @ 6mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
45nC @ 18V
Emballage
Bakke
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1350pF @ 800V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Siliciumcarbid (SiC)
Monteringstype
Chassismontering
Konfiguration
6 N-kanals (fuld bro)
Pakke/hus
Modul
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Leverandørs enhedspakning
AG-EASY1B
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
15A (Tj)