FF11MR12W1M1B11BOMA1
DigiKeys varenummer
FF11MR12W1M1B11BOMA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
FF11MR12W1M1B11BOMA1
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 1200V 100A MODULE
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 100A Chassismontering Modul
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
11mOhm @ 100A, 15V
Producenter
Infineon Technologies
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,55V @ 40mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
250nC @ 15V
Emballage
Bakke
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
7950pF @ 800V
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Siliciumcarbid (SiC)
Monteringstype
Chassismontering
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Pakke/hus
Modul
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Leverandørs enhedspakning
Modul
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
100A