F3L11MR12W2M1HPB19BPSA1_view2
F3L11MR12W2M1HPB19BPSA1
DigiKeys varenummer
448-F3L11MR12W2M1HPB19BPSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
F3L11MR12W2M1HPB19BPSA1
Beskrivelse
LOW POWER EASY
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 1200V (1,2kV) 65A Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
F3L11MR12W2M1HPB19BPSA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
16mOhm @ 75A, 18V
Producenter
Infineon Technologies
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,15V @ 30mA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
223nC @ 18V
Emballage
Bakke
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6600pF @ 800V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 175°C (TJ)
Teknologi
Siliciumcarbid (SiC)
Monteringstype
Chassismontering
Konfiguration
4 N-kanal
Pakke/hus
Modul
Afladning til kildespænding (Vdss)
1200V (1,2kV)
Grundlæggende varenummer
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
65A