F3L100R07W2E3B11BOMA1
DigiKeys varenummer
F3L100R07W2E3B11BOMA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
F3L100R07W2E3B11BOMA1
Beskrivelse
IGBT MOD 650V 117A 300W MOD
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
IGBT Modul Trench Field Stop Trefaset inverter 650 V 117 A 300 W Chassismontering Modul
Kategori
Strøm - Kollektor-cutoff (maks.)
1 mA
Producenter
Infineon Technologies
Inputkapacitans (Cies) @ Vce
6.2 nF @ 25 V
Emballage
Bakke
Input
Standard
Varestatus
Aktiv
NTC-termistor
Ja
IGBT-type
Trench Field Stop
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Konfiguration
Trefaset inverter
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
650 V
Pakke/hus
Modul
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
117 A
Leverandørs enhedspakning
Modul
Effekt - Maks.
300 W
Grundlæggende varenummer
Vce(on) (maks.) @ Vge, Ic
1,9V @ 15V, 100A