BTS4130QGAXUMA1
DigiKeys varenummer
BTS4130QGAXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BTS4130QGAXUMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BTS4130QGAXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BTS4130QGAXUMA1
Beskrivelse
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 DSO-20
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømafbryder/driver 1:1 N-kanal 2,1A PG-DSO-20-32
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BTS4130QGAXUMA1 Modeller
Kategori
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
Ikke påkrævet
Mfr
Strøm - Output (maks.)
2,1A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rds on (Typ)
130mOhm
Varestatus
Aktiv
Inputtype
Ikke-inverterende
Switch-type
Funktioner
Statusflag
Antal output
4
Fejlbeskyttelse
Strømbegrænsning (fastsat), Registrering af åbningsbelastning, Overtemperatur, Overspænding
Forhold - Input:Output
1:1
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Outputkonfiguration
Høj side
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
N-kanal
Leverandørs enhedspakning
PG-DSO-20-32
Interface
On/off
Pakke/hus
Spænding - Belastning
5,5V – 20V