BSC031N06NS3GATMA1
DigiKeys varenummer
BSC031N06NS3GATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC031N06NS3GATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSC031N06NS3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSC031N06NS3GATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 100A TDSON-8-1
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 100A (Tc) 2,5W (Ta), 139W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-1
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BSC031N06NS3GATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 93µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
130 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
11000 pF @ 30 V
Varestatus
Last Time Buy
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 139W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-1
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
3,1mOhm @ 50A, 10V