DF62P-5EP-2.2C
DigiKeys varenummer
H122228-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF62P-5EP-2.2C
Beskrivelse
CONN PLUG HSG 5POS 2.20MM
Detaljeret beskrivelse
5 Firkantede stikforbindelser – Huse Stik Sort 0,087" (2,20mm)
EDA/CAD-modeller
DF62P-5EP-2.2C Modeller
Kategori
Rækkeafstand
0,079" (2,00mm)
Mfr
Monteringstype
Panelmontering
Serie
Kontaktterminering
Krympe
Emballage
Pose
Fastgørelsestype
Haspeholder
Varestatus
Aktiv
Farve
Sort
Stikforbindelse type
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Kontakttype
Hanben
Driftstemperatur
-35°C – 105°C
Antal positioner
Bemærkning
Kontakter sælges separat
Afstand
0,087" (2,20mm)