DF51A-20DP-2DSA
DigiKeys varenummer
H125852-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF51A-20DP-2DSA
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 20POS 2MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 20 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA/CAD-modeller
DF51A-20DP-2DSA Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Pallås
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,331" (8,40mm)
Emballage
Pose
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Messing
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Antal positioner
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal rækker
2
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Rækkeafstand - kobling
Isoleringsfarve
Sort
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
Varierer afhængigt af trådtykkelse
Type
Spændingsklassifikation
250V