DF1BZ-10DP-2.5DS
DigiKeys varenummer
H11028-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1BZ-10DP-2.5DS
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 10POS 2.5MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 10 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF1BZ-10DP-2.5DS Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,130" (3,30mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,339" (8,61mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Rækkeafstand - kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Hvid
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150V