DF1B-4P-2.5DSA(01)
DigiKeys varenummer
H3617-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1B-4P-2.5DSA(01)
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 4POS 2.5MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 4 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA/CAD-modeller
DF1B-4P-2.5DSA(01) Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,142" (3,60mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,417" (10,60mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,374" (9,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
1
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Hvid
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V
Terminering
Loddemetal
Samlede stakhøjder
14mm