DF1B-4P-2.5DS(01)
DigiKeys varenummer
H3634-ND
Producenter
Producentens varenummer
DF1B-4P-2.5DS(01)
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 4POS 2.5MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 4 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DF1B-4P-2.5DS(01) Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,177" (4,50mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,142" (3,60mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,224" (5,69mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA), Nylon
Antal rækker
1
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-35°C – 85°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Hvid
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V